Yaşam alanlarımız söz konusu olduğu zaman hepimiz en mükemmeli isteriz. Mükemmel sonuçlar içinde perdeleriniz göz kamaştıran şekilde olmalıdır. Doğru renk, desen, kumaş ve yüzey seçeneklerini kullanarak, kullanım alanınızı en elverişli şekilde kullanmanızı sağlar.

Perde çeşitleri nelerdir?

Kruvaze perde
Katlama perde
Zebra perde
Dikey perde
Screen perde
Stor perde
Jaluzi perde
Siluet perde
Plise perde
Çiftli sistem perde olarak bir çok perde çeşidi bulunmaktadır.

Kruvaze perde çeşitleri, geniş ve büyük camlarda kendini gösterir. Mükemmel simetrisiyle uygulanan camlarda orantıya dikkat edilerek yapılmaktadır.

En kullanışlı perde çeşitlerinden birisidir. Düz perde olarak kullanılabileceği gibi şekilli perde olarak da kullanabilirsiniz. Amerikan camlarda görünümü daha şıktır.

Stor perdeler en çok rağbet gören perdeler arasındadır. Kullanımı ve temizliği çok pratik olan stor perde çeşitleri genellikle tül perdelerle birlikte kullanılır.

Blockout (screen) perdeler, güneşle arası iyi olmayanların tercihleri arasındadır. Az güneş almaları sayesinde eşyalarınızı korur, evinizde bulunan mahremiyeti dışarıdan bakıldığında göstermez. Loş bir hava kattığı için yatak odalarının en çok tercih edilenidir.

Zebra perde çeşitleri, küçük ortamlarda genellikle çocuk odaları ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Kullanım amacına göre tül perde ve stor perde olarak kullanılabilir. Gündüz gün ışığından faydalanabilirken akşam olduğu zaman aparatı kullanarak güneşlik özelliğinde kullanılabilir.

Zebra perdenin bir diğer tercih edilme sebebi de aparatından kolayca ayrılarak rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Jaluzi perdeler hem evlerimizde hem de iş yerlerimizde en sık karşılaştığımız perde çeşitlerini oluşturur. Kullanımı basit bir perde modeli olmaktadır. İstediğiniz şekilde ayarlayabilir ve silerek temizleyebilirsiniz.

Jaluzi perdelerin en önemli özelliği kullanan kişiye ışığın kontrolünü verir. Kullanmak istediğiniz ortama ne kadar ışığın alınmasını istiyorsanız o kadar ışığı size sunacaktır. Jaluzi perde çeşitlerinin şık ve göz kamaştırdığı için tercihlerinizi sunabileceğiniz kararsız kaldığınız durumlarda Mova perde ailesi olarak yanınızda olacağız.

Jaluzi perdeler düzgün kullanım ve yeterli temizliği yapıldığı takdir de 10 yıla kadar kullanabilirsiniz. Fiyat performans açısından gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz en güzel seçenekleri oluşturmaktadır.

En Çok Kullanılan Perde Çeşitlerinin Renkleri Nelerdir?

Son dönemlerde en çok tercih edilen renkler açık renkler olmuştur. Fakat bunun yanı sıra iki renkli perde çeşitleri de alıcısıyla buluşmuştur. Özellikle evini yeniden dekore etmek isteyen kullanıcılarımız geometrik desenli perdelerle kendilerine huzurlu bir ortam yaratmış olup en beğenilen renkleri ve desenleri kullanarak hem kendilerine hem de çocuk odalarında göz kamaştıran modellerle buluşmuştur.

 

Evimizin en önemli parçalarından birisi salonlarımızdır. Fonksiyonelliği açısından ışığın içeriye eşit derecede girmesine ve eşyalara zarar vermeyecek şekilde kullanımı önemli bir etkendir. Evinizin dekorasyonu tamamlandıktan sonra perde seçimi yapmalısınız. Salon perde modellerinin kumaşı kullandığınız mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Duvar rengi ve perdenin dokusu renk seçiminde önemli olmalıdır.

Klasik mobilyalarınız varsa modern salon perde modeli seçebilirsiniz. Modern mobilyalarınız varsa klasik perde modeli seçebilirsiniz. Bu sayede salonunuzu daha farklı bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Ya da dilerseniz birden fazla modeli karıştırarak da salon perde modellerinizin kombinasyonunu oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki perde konusunda tek sınırınız sizin hayal gücünüz olacaktır.

Pratik kullanımı bulunan salon perde modelleri gün ışığını mobilyalarınıza zarar vermeyecek şekilde seçim yapabilir aynı zamanda yeterli miktarda ışığı da odanıza alabilirsiniz.

Fon perde modelinizi salonunuzda kullanabilirsiniz. Bu sayede evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Fon perdeler bir çok dekorasyonu tamamlayabilecek unsur olarak kullanmalısınız. Ayrıca fon perde seçimini salon perde modelinizde kullanacağınız tül ya da stor perde ile tamamlarsanız odanın şıklığı sizin bile gözlerinizi kamaştıracak ve salonunuzdan çıkmak istemeyeceksiniz.

Salon perde modeli seçimi nasıl olmalıdır ?

Salon perde modellerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken üç püf nokta vardır. İlki Pencere ve duvar ebatları olmalıdır. İkincisi kullandığınız eşyaların perdelerle birlikte nasıl duracağını planlamalısınız. Bu konu da Mova ailesi olarak bizden de destek alabilirsiniz. Üçüncü ve son olarak temizliğinin kolay olduğu perde modeli seçmenizi öneriyoruz.

Temizliği zor olan ürünlerde kullanım ömrü diğerlerine daha kısa olmaktadır. Nemli bez ile silinebilen salon perde modellerini tercih etmelisiniz.

Fonlar sadece süs amaçlı tercih edildiği için gerekli durumlarda sadece kullanılabilir. Fonlarınızın yılda 1 veya 2 defa yıkanması yeterli olacaktır. Salon perde modellerinizi yüksek sıcaklıkta yıkamaktan ve perdecinizin önerdiği yıkama kılavuzundan farklı bir şekilde yıkamamalısınız.

Yüksek derecede yıkanan perde modellerinde normale oranla kullanım ömrü daha kısalmış olacaktır. Salon perde modellerinizde ana iki renk evinizi her zaman şık gösterecektir. Tül seçimi yaparsanız eğer krem ve beyaz renkten asla vazgeçmeyenlere koyu renk fon siyah ya da antrasit rengi önermekteyiz.