Bir evin hem klasik hem de modern görüntüsünü elde edebilmek için evlerde kullanılacak en pratik eşyalardan biri stor perdedir.

İster evinizde ister iş yerinizde her oda ve mekan için üretilebilir. Zevkinize ve ruh halinize göre değiştirip kullanabilirsiniz.

Kullanımının pratikliği ve çok çeşitli renk seçenekleri sayesinde stor perdeler çok avantaj sağlamaktadır.

Çocuk odalarınız için renkli cıvıl cıvıl, oturma odalarınız ve yatak odalarınız için kişiye özel hazırlanma yöntemiyle zevkinizi konuşturabilirsiniz.

Üstelik kolay temizlenme yöntemiyle çocuklarınızın stor perdelerini kalemle çizmesi de sadece sizin için temizlemesi çocuk oyuncağı olacak.

Ofisinize şıklık ve farklı bir hava katmak istiyorsanız eğer bir stor perde düşünebilirsiniz.

En güzel şıklık; sadelikle, sizin kendinize de çalışanlarınızın da havasını değiştirmesini sağlayacak. Ziyaret eden müşterilerinizin de dikkatini çekmesini sağlayacak ve yapılan bir araştırmaya göre perdelerin insan hakkında fikir oluşturmasını sağladığı söyleniliyor.

Tek hamle ile açılıp kapanabilen stor perdeler ışığı normal tül perdelere oranla daha fazla kesmiş olacak ve bu sayede bilgisayar başında çalışanlarınızın ekranı görmesi daha da kolaylaşmış olacak. Bu yöntem ile daha fazla kazanç elde edeceksiniz.

Stor perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler


İlk olarak nerede kullanılacağı çok önemlidir.

Örneğin bir film odası, yatak odası veya ofisinizin ışık geçirmemesi sizin için önemliyse buna uygun modeller kullanılması önemlidir.

Fakat çocuk odası ve oturma odası gruplarında stor perdeler kapalıyken de hafif güneş ışığının içeri girmesi şıklık açısından ön planda olmaktadır.

Özellikle oturma odaları için tamamının açılıp kapanması kullanımı açısında elverişsizdir. Bu yüzden parça stor perdeler daha kullanışlı olmaktadır.

Stor Perde Bakımı


Kullanım pratikliği dışında temizliği de bir o kadar kolaydır. Stor perdeler hangi kumaştan yapılırsa yapılsın düz durması için apre kaplama yapılır. Bu nedenle de tozdan ve kirden minimum düzeyde etkilenmesini sağlar.

Koltuk süpürme başlığıyla hız ayarını en düşük seviyede tuttuğunuz da stor perdelerinizi süpürebileceğinizi biliyor muydunuz? Çok pratik bir şekilde evi süpürürken temizleyebilirsiniz. Ya da nemli bir bez sayesinde perdenizin tozunu alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar